Tvoříme u Veroniky


Individuální kurs ručních prací pro 1-2 účastníky


Místo konání: Srch, Pardubická 98

Parkování v místě

MHD Pardubice: Linka č. 17, zastávka Obecní úřad


12 hodin výuky (4 lekce x 3 hod)

Cena 2 400 Kč

Po-čt 9-16 hod, termín dle domluvy

Náplň kurzu připravím individuální dle domluvy, lze vyzkoušet i více technik, pak výsledkem budou menší práce nebo se zaměříme na větší projekt, který rozdělíme do jednotlivých lekcí. Pro každou techniku je k dispozici literatura pro výuku i inspiraci, pomůcky, materiál částečně v ceně i k zakoupení.

Pro šicí techniky jsou k dispozici šicí stroje značky Brother, overlocky i coverlocky, kdo např. přemýšlí o koupi overlocku, může si v kurzu vyzkoušet práci s tímto strojem. To je varianta pro ty, kdo nemají možnost přijet s vlastním strojem. S ostatními, kteří se chtějí důkladně seznámit se svým domácím, projdeme návod k jejich stroji (doporučuji vzít s sebou) a obsluhu. Ze zkušenosti vím, že dobře navlečená niť je základ úspěchu. Nakonec doma si budete šít právě na něm.

V technice šití nabízím lekce patchworku, oděvní tvorbu včetně populárních úpletů, šití tašek a kabelek. Můžeme začít od základů a postupně se propracovat k vlastní autorské tvorbě. K využití je bohatý sklad látek i šicích nití, výztuh a pomocných materiálů.

V malbě na hedvábí lze vyzkoušet malování na rámu, namáčené techniky, tisky, barvení v mikrovlnce, techniky šibori a jiné. Hedvábí si můžete přinést vlastní, případně zakoupit, barvy jsou v ceně kurzu.

Tkaní je také široký obor, vyzkoušíme např. tkaní na rámu, na kartonu, šikmé tkaní i případně práci na stavu. Můžeme utkat ploché pásky na hřebenovém stávku, zakomponovat tkané prvky do oděvu či patchworku.

Batika a tisk je určena primárně na bavlnu či viskózu, můžeme zpracovat i úplet, barvy jsou v ceně kurzu. Naučíme se základní i méně známé techniky (šitá batika, rezervy).