2014 Říjnový

05.10.2014 00:00

Léto uteklo, září jakbysmet, v říjnu byly vyhlášeny 2 kurzy, přičemž jeden zcela obsadila děvčata z Obrub, přijela i lektorka Máša, neb výuka byla plánována na šití (tašky a kapesníkovníky), smalty, drátované náramky s korálky, síťování. Ani nevím, jestli jsem byla ráda, že budu mít méně práce s výukou (hlavní díl měl být na Máše), nicméně jako obvykle pak bylo vše jinak. Kdybych se nechlubila svou novou peněženkou ...

Přijeli se soumrakem, ale již z auta se ozývající veselý smích dával tušit, že nuda nemá šanci a o zábavu bude postaráno. A že budeme tvořit ve dne v noci ... Kdeže 14 hodin výuky. Abych si nestěžovala, nás to prostě baví a v chalupě od řemesel prostě není úniku. Leda bychom vyrazily na výlet. A to se nám opět nepovedlo, takže Krkonošské muzeum snad příště.

Hned první večer se děvčata pustila do síťování, je to sice jeden uzel, ale chce to hodně praxe a trpělivosti, než je výrobek - třeba síťovka, technika je to však prastará a krásná a stojí za to ji aspoň vyzkoušet.

Já jsem rozhodila látečky, ukázala svou novou peněženku a bylo vidět, že už všem jiskří oči. Do šití jsme se pustily hned ráno a vydrželo nám to až do neděle odpoledne. Mezitím se drátkovalo, smaltovalo, povídalo a smálo. Času bylo jako vždy málo, tak jsme trochu pokrátily obědy.

A tak ve fotogalerii můžete vidět peněženky, taštičky, kapesníkovníky, ale také pořádnou tašku, pečlivě ušitou Lídou, nádherné smalty, drátované náramky, zkrátka opravdu hodně.

A nejlepší na závěr je věta - tak na co můžeme přijet příště?

Však se domluvíme a budeme se těšit.

Veronika