Druhý jarní - 2013

13.05.2013 16:16

10. - 12.5.2013

Jarní tvoření je v plném proudu. O tomto víkendu jsme se sjely na chaloupku v hojném počtu i vybavení. V plánu bylo zvládnutí více technik, Eva a Laďka jsou patchworkářky a pustily se do vlasní tvorby - chaloupkových polštářů. Ty zvládly za sobotu a neděle tak byla vyhrazena drobným ale pečlivým pracem.

Eva z Prahy si jako minule trpělivě tkala na velkém stavu, a podobně si přibrala i barvení. A protože je velká cestovatelka, uvítali jsme její večerní povídání o cestě do Peru a Bolivie, které zaměřila na všední ( pro ně) život tamějších obyvatel a také na tkaní, barvení a jiné pro nás zajímavé práce.

Petra přijela s cílem naučit se něco z tkaní, brala vše opravdu poctivě, téměř jsme jí museli do odpočinku nutit. Počasí nám však celkem přálo, neb vytrvale pršelo, takže nás nelákalo ven. Až snad v neděli, ale to již byla práce rozdělána a pomalu se chýlil čas k návratu domů. Asi bysme tam radši zůstaly, ale nakonec jsme ve dveřích otočily klíč a za chvíli byly pryč. Ještě pár pohledů na krajinu pod horami, někdo již viděl utkanou tapiserii, někdo by pohled z kopců realizoval v patchworku a Laďka si vše nafotila a se svým filmem o víkendu na chalupě bude jistě první a úplná.

Tak zase někdy příště ...