O Jarních krajkářkách

19.05.2012 20:33

Před několika hodinami jsem se vrátila ... A protože jsem ještě plná dojmů, dovolím si je zatepla sdělit ...

Na trh jsem se těšila, je to příležitost setkat se s přáteli, které často nevidím, poznat nové, a také nabídnout svoji práci, ať "tvůrčí" nebo materiální, tím myslím barevná klubíčka pro ruční práce, píši to právě takto, protože někteří paličkují, někteří pletou, letos jste se mě ptali, jak vypadají příze v háčkování nebo drhání. A já si dám pokaždé předsevzetí, že do příště připravím vzorečky, aby to bylo názorně vidět. A jak se blíží čas dalších trhů, mám čím dál víc restů. Ale teď jsem již začala háčkovat - přece nebudu sedět hodinu ve vlaku jen tak. A v létě bych ráda šla na kurs drhání, ne že bych z dětství tuto techniku neznala, také mám některé staré návody, ale Dana Mašková, která učí drhání na Desateru, nám vloni předváděla výtvory, nad kterými se tajil dech. A když mám ty nitě ...

Do Prahy jezdím vlakem, je to trochu náročné na organizaci a balení, ale motat se v naší Matičce stověžaté autem v centru, to vytrpím, jen když je to opravdu nutné. A takhle jsem vyzkoušela ochotu mých blízkých i zcela cizích lidí pomoci s bagáží. A musím všem jen poděkovat.

Po Praze jsem si pojezdila i pochodila víc, než jsem měla v plánu, to se na chvíli zasníte a přejedete zastávku, pak jdete na druhou stranu, takže to jistí metro, když tedy nepřejedete přestupní stanici.

Ale zpátky ke klubíčkám, letos jsem vzala dost režných - vloni chyběly. Tak zase zmizely hned první den vesele barevné Rozalie, asi je to tím jarem a sluníčkem. A tak vy, na které se nedostalo, máte možnost rozhlédnout se v obchůdku. Ono se to těžko odhaduje, co se bude líbit, možná kdybych měla věšteckou kouli.

Také jsem předváděla tkaní, nejvíce na hřebíčkových rámečkách - zase to spoustu lidí zaujalo, a to jsem si říkala, že už to všichni znají ... Stav by byl také dobrý, ale zase by se hůř stěhoval tím vlakem.

Půjde pomalu vybalit zbytek z kufru, doháčkuji modrý vzoreček a bude čas na kutě.

Ale ještě jednou Vám všem poděkuji, za návštěvu, pochvalu, nákupy, za dobré rady i dotazy - i za tu tašku, která mi na konci trochu chyběla.

A těším se na příští setkání - kdekoliv.

Vaše Veronika