O nás

Jmenuji se Veronika Loukotová a ruční práce jsou mým koníčkem již dlouhá léta. Na těchto stránkách bych chtěla ukázat svoji práci, podělit se s ostatními o nápady a rady, pro tvořivé mám internetový obchůdek s přízemi, látkami a dalším materiálem.

Jednoho krásného léta jsem přijela na kurzy DESATERA, které pořádá Vzdělávací spolek uměleckých řemesel. Uprostřed prázdnin se v malé podkrkonošské vesnici Poniklé setkávají příznivci řemeslných technik, známých i téměř zapomenutých, přijíždějí sem lidé, kteří chtějí vyzkoušet nové řemeslo nebo se zdokonalit v tom svém. A dnes si myslím, že to není náhoda, že z této vsi pocházím a žije tu část naší rodiny. Začala jsem malováním na hedvábí a tkaním, tady jsem se našla, ale každý rok jsem vyzkoušela ještě něco dalšího. A tak jsem byla na krásném papíru, košíkařině, paspartování, krosienkách a také na frivolitkách - to jsou krásné krajky z uzlíků. Tkaní jsem vzala opravdu vážně a snad se mohu pochlubit, že mám rekvalifikaci v oboru Ruční tkadlec - tkadlena. A taky stav a ne jeden. Ten větší mám na chaloupce ...

Chaloupku máme kousek nad Poniklou, v Jestřabí v Krkonoších, již na druhém kurzu jsem bydlela "ve svém". A následující roky jsem mohla nabídnout přístřeší i dalším řemeslnicím z Desatera. Máme to sice kousek pěšky, ale ty výhledy ...

Na domácí tu obvykle čeká spousta práce - zedničíme, truhlaříme, i na střechu je nutné vylézt, odměnou je nám toulání po okolí, rostou tu houby, jsou tu krásná místa k výletům, na "hora" to není daleko a večer zasedneme ve světnici, zatopíme v kachlákách a pustíme se do tvoření.

A tak mě napadá, že pokud Vás svrbí ruce a nechcete čekat až na léto, nebo máte čas jen o víkendech, a láká Vás přijet do Krkonoš, můžeme se sejít u nás v zelené chaloupce www.zelena-chaloupka.cz na Kurzu řemeslných technik.